По буднях з 9:00 до 18:00

Дозиметри

Дозиметр і Нітрат-Тестер в одному приладі Greentest Eco - це прилад який максимально адаптований під..
3180грн.
Немає відгуків
Дозиметр, Нітрат-Тестер і вимірювач жорсткості води в одному приладі Greentest Eco 5 - це прилад яки..
4260грн.
Немає відгуків
Інтелектуальний детектор гамма-випромінювання Gamma Sapiens призначений для власників смартфонів і п..
4200грн.
Немає відгуків
Персональний побутовий дозиметр радіації «Екотест VIP» призначений для оцінки рівня еквівалентної до..
6990грн.
Немає відгуків
Призначення: Вимірювання потужності індивідуального еквівалента дози (ПЕД) гамма-випромінювання. В..
9400грн.
Немає відгуків
Потужність еквівалентної дози гамма- та рентгенівського випромінень (137Cs) (мкЗв / год): 0,1 ... 99..
9390грн.
Немає відгуків
Призначення: Вимірювання потужності еквівалентної дози (ПЕД) гамма-випромінювання. Вимірювання екв..
5370грн.
Немає відгуків
Сигналізатор гамма-випромінювання aGent-R призначений для визначення підвищених рівнів гама-випромін..
4620грн.
Немає відгуків
Діапазон показань рівня радіоактивного фону, мкЗв / год: від 0.03 до 100 Реєстрована енергія гамма-..
2900грн.
Оновлена модель дозиметра СОЕКС-01М Діапазон показань рівня радіоактивного фону, мкЗв / год: від 0...
3245грн.
Унікальний пристрій яке поєднує в собі властивості відразу двох приладів - це Экотестер Соекс. Дана ..
3950грн.
Детектор магнітних і електричних полів "Імпульс" СОЕКСНе так давно, а точніше в 2012 році, компанія ..
2450грн.
Соекс Ековізор F4 - це справжня домашня лабораторія, відразу 4 функції в одному приладі, а саме: доз..
5200грн.
Немає відгуків
Прилад СОЕКС Ековізор F3 - тільки найнеобхідніше. F3 - дозиметр, нітратоміри, оцінка якості водиОсоб..
3900грн.
Немає відгуків
Дозиметр - радіометр гама - , бета - випромінювань призначений для вимірювання іонізуючих випромінюв..
45900грн.
Немає відгуків
Показано з 1 по15 з 22 (всього 2 сторінок)

 

Якщо ви турбуєтеся за своє здоров'я і хочете тримати під контролем радіоактивний фон середовища навколо вас - допоможе в цьому дозиметр. Виробники таких вимірювальних приладів сьогодні пропонують ринку широкий асортимент не тільки потужних промислових, але і компактні індивідуальні моделі, застосовувані в побуті, що дозволяють визначати рівень радіації. Інтернет-магазин Luxmed.com.ua дає можливість обрати і купити дозиметр згідно ваших потреб.

[ показати увесь текст ]

Ще кілька років тому про такі прилади як дозиметр знали тільки професіонали, що працюють у сфері радіології або на небезпечних виробництвах. Сьогодні, на жаль, через погіршення екологічної ситуації у світі, а так само через трагедію на Чорнобильській АЕС, наявність дозиметра в будинку наших співвітчизників вже нікого не дивує. Виробники спеціальних вимірювальних приладів оперативно зреагували на попит і запропонували ринку не тільки потужні промислові, а й компактні індивідуальні моделі, застосовувані в побуті, що дозволяють визначати рівень радіації.
Існує визначення, що радіація - це невидимий убивця, який не має ні запаху, ні кольору, ні звуку. Тобто, визначити, що в приміщенні підвищений радіоактивний фон або поверхню будматеріалу, або харчові продукти небезпечні для здоров'я не можна ні на дотик, ні на смак. Але це можна зробити, використовуючи спеціальні прилади - професійні чи побутові дозиметри. Цифрові технології не обійшли стороною і сферу виробництва вимірювальних приладів. Споживачеві доступні пристрої, що сполучаються з новомодними девайсами, що дозволяють, фактично, тримати радіацію «під контролем».

Що це і навіщо воно потрібне

Вимірювання за допомогою дозиметра - це дозиметрія. Існує кілька видів / підвидів дозиметрів, які відрізняються не тільки конструктивними особливостями, а й функціональними можливостями, призначенням, сферою застосування.
Так дозиметр радіометр - це агрегат, за допомогою якого вимірюють радіонуклідну активність (у певному середовищі). Дозиметр радіометр може визначати радіонуклідну активність не тільки в рідинах, але і газах, аерозолях і на інших забруднених поверхнях. Крім цього дозиметр радіометр використовується при вимірюванні рівня щільності потоку випромінювань іонізуючого типу, що в свою чергу дозволяє перевірити підозрілий предмет (будматеріал, одяг, меблі) на радіоактивність. Дозиметр радіометр дозволяє оцінити радіаційну ситуацію в конкретний момент в конкретному місці. Якщо використовується дозиметр радіометр, то такий вимір називається радиометрией. Купити дозиметр радіометр сьогодні можна за доступною ціною в інтернет-магазині Luxmed.com.ua. Ціна на дозиметр радіометр залежить не тільки від марки виробника, а й від широти функціональних можливостей.
Дозиметр радіометр, який використовується для того щоб вимірювати потужність гамма-випромінювання називається рентгенметр. Ціна на дозиметр гамма-випромінювання залежить від його типу та виду. Так в інтернет магазині можна купити дозиметр радіометр, а вірніше рентгенметр, комбінованого типу, який може працювати і в режимі дозиметра і в режимі радіометра. Ціна на такий дозиметр радіометр визначається наявністю різних опцій таких як:

 • сигналізації звуковий або світловий;
 • дисплея (для демонстрації показників вимірювань) та ін.

Крім того конструктивні особливості, розміри і вага агрегату відзначають його до того чи іншого типу дозиметрів, від чого так само залежить ціна приладу.
Дозиметр радіації доступний сьогодні у продажу може бути:

 • професійний (використовується при проведенні наукових досліджень або вимірювань в промислових масштабах);
 • побутовий (відрізняється легкою вагою і компактними розмірами);
 • персональний (можна не тільки носити в кишені, але і як годинник на зап'ясті)

Залежно від виду і типу агрегату, а так само потужності використовуваних батарей, прилад може проводити вимірювання протягом декількох годин, а то й місяців. Як правило, дозиметри з ЖК екраном з кольоровим зображенням здатні працювати на одній батареї кілька годин. Тоді як дозиметри чорно-білі способи працювати без заміни батареї по кілька місяців. Побутовий дозиметр радіометр працює в діапазоні від 10-ти мікрорентген до 10 000 мікрорентген на годину. Похибка вимірювання побутового дозиметра радіометра не більше 30%.

Варіації на тему дозиметрів

Сьогодні виділяють два основних типи приладів для вимірювання радіації:

 • професійний;
 • побутовий або персональний.

Ціна на індивідуальний дозиметр нижче, ніж на професійний і тому є ряд пояснень. Побутовий прилад, який ще називають індивідуальний дозиметр, може використовуватися при перевірці продуктів, будматеріалів та ін. Предметів, які нас оточують в повсякденному житті. Точність вимірювання рівня радіації за допомогою індивідуального дозиметра на порядок менше, ніж при використанні професійного, але й ціна на нього на порядок нижче.
Дозиметр індивідуальний (побутовий) відрізняється по таким властивостям як:

 • типи блоків визначення випромінювання іонізуючого;
 • типи випромінювань, які реєструються за допомогою агрегату.

Так індивідуальний дозиметр може реєструвати не тільки гамма-випромінювання, а й бета або гамма і бета. Що стосується типу блоку, то мова йдет про газорозрядний лічильник, який в середовищі фахівців називають лічильником Гейгера. У спеціалізованому магазині модно купити індивідуальний (персональний) дозиметр, в основі якого або:

 • лічильник Гейгера (або його аналог після апгрейда лічильник Гейгера & Мюллера);
 • лічильник сцинтиляційний (виготовлений з пластмаси і кристалів).

Залежно від типу професійного дозиметра, лічильників газоразрядного типу в агрегаті може бути 1, 2, 3 або 4-ри. Від кількості лічильників в приладі залежить і ціна агрегату.
При виборі агрегатів побутового типу для вимірювання рівня радіації так само слід звертати увагу на інші параметри, від яких залежить ціна приладу. Йдеться про:

 • способи розміщення детекторного блоку (вбудований варіант або виносний);
 • наявность індикаторів (звукового або цифрового);
 • час, необхідний для одного виміру (часовий лаг від 3сек. до 40сек.);
 • габарити і вагу.

   

Фантоми

У далекому 1949 було розроблене унікальне пристосування, яке назвали фантомом і яке сьогодні в деяких країнах сприймається як галузевий golden standart. Тобто дана система використовується при калібруванні тих дозиметрів, які застосовуються для проведення вимірювань рівня радіації на всьому організмі. Такий процес називають WBC (whole body counting). Прилад складається з десяти балонів циліндричної або еліптичної форми, виготовлених з поліетилену. За формою він нагадує людське тіло з руками, ногами, стегнами, грудною кліткою головою і шиєю. Всі балони заповнені радіоактивним водним розчином. При цьому рівень радіоактивності кожної секції прямо пропорційний її обсягу, що дозволяє імітувати однорідність розподілу матеріалу по «тілу».

Вимірюємо гази

Для того щоб виміряти і порахувати випромінювання, які виходять від газів або радіоактивних аерозолів використовують легеневі лічильники. Це система, яка складається з детекторів, електронної частини і основного детектора. Лічильник легеневий незамінний при вимірюванні і радіоактивних компонентів, для яких характерні низькоенергетичні рентгенівські випромінювання і гамма промені. Враховуючи його сферу застосування фантом, який використовують при калібруванні системи, відрізняється антропометричнністю.

Персональні агрегати

Індивідуальний дозиметр - це прилад, який розроблений для зручного носіння в кишені або на поясі. Використовується персональний дозиметр як превентивна міра, що дозволяє попередити людину про небезпеку радіоактивного природи. Тобто агрегат сигналізує, якщо є ризик входження людини в зону, рівень гамма-випромінювання в якій вище допустимої норми. Сучасні персональні дозиметри, купити які можна за доступною ціною в інтернет-магазині Luxmed.com.ua, здатні визначати не тільки випромінювання типу гамма-, але і випромінювання бета- і типу рентген (тобто дозиметр рентгенівський). Залежно від виду приладу і його вартості, агрегати можуть бути оснащені додатковими функціями. Виробники вимірювальних приладів запропонували ринку агрегати, які здатні вимірювати накопичену дозу. Персональний дозиметр рентгенівський може використовуватися не тільки в побуті, але і в промислових умовах, у військових цілях і навіть наукових.

Відмінні параметри

Якщо порівняти побутовий дозиметр і професійний, який до речі як і побутової може бути переносним, то основна відмінність - це похибка вимірювань. Так у побутового агрегату вона досягає до 30%. Це пов'язано з відмінністю в конструкції, так як професійний агрегат включає кілька газорозрядних лічильників, тоді як його індивідуальний (побутовий) аналог складається тільки з одного лічильника Гейгера. Враховуючи особливості побутовий дозиметр:

 • не є вимірювальним приладом (офіційно);
 • не підлягає сертифікації в обов'язковому порядку;
 • не підлягає регулярній перевірці, що проводиться контролюючими держорганами;
 • показання побутового приладу НЕ приймаються до уваги різними службами (через великій мірі похибки при вимірюванні).

   

Новинки ринку

Сьогодні можна купити дозиметри для визначення рівня радіації, в яких детектор газоразрядного виду або напівпровідникового. Враховуючи повальне поширення високих технологій і розробки нових гаджетів, виробники дозиметрів запропонували унікальні системи які можуть інтегруватися в:

 • наручний годинник;
 • смартфони.

Прилад для вимірювання рівня радіації, інтегрований в наручні, годинник дуже зручний у використанні. Так прилад для вимірювання радіації може здійснювати контроль радіоактивної ситуації в певному місці в цілодобовому режимі і сигналізувати навіть при незначному підвищенні радіоактивного фону приміщення. Сучасні моделі дозиметрів оснащені ІК портом, для обміну даними з ПК або інших цифрових гаджетом. Кишеньковий дозиметр так само відрізняється компактними розмірами і легкою вагою, але його «наручний» колега ще більш зручний.
Більш просунутою версією ніж кишеньковий дозиметр або годинної є приставка для вимірювання радіації, яка сумісна зі смартфоном. Така приставка здатна вимірювати і гамма-випромінювання, і бета-, і навіть рентген випромінювання.
Есперти радять купити індивідуальний переносний дозиметр, а буде це кишеньковий прилад, наручний або для смартфона споживач вирішує сам, виходячи зі своїх переконань і фінансових можливостей.